با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید – گردشگری

دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 12:22 ق.ظنویسنده : نویسنده

 مفیدستان:

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

مکان های تاریخی کشور ترکیه

ترکیه یک کشور قدیمی و تمدن دار هست که مثل ایران بسیار مکان های تاریخی دارد ، با چکیده ای از آنها همراه می شویم .

کشور ترکیه در قبل به‌ عنوان پایتخت شرقی امپراطوری رم شناخته می‌شد. صنعت گردشگری ترکیه و بناهای باستانی زیبای آن، اصلی‌ترین علت گردشگران برای سفر به این کشور محسوب می شود.

۲ مورد از این آثار باستانی جزء عجایب هفتگانه به حساب می آیند و ۱۵ مورد از این آثار در میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند. اگر قصد سفر به این کشور را دارید پییشنهاد میکنیم از ۱۰ گنجینه تاریخی ترکیه که در زیر آورده شده، دیدن کنید.

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

شهر تروا «Troy»

شهر تروا، قبلا شهری افسانه‌ای شناخته می‌شد اما بعد از کشف خرابه‌های آن در سال ۱۸۷۰، در تپه‌ی حصارلیغ آناتولی واقع در شمال شرقی ترکیه، واقعیت آن ثابت شد. به این ترتیب تروا شهری هست که هم ریشه در واقعیت دارد و هم افسانه‌های زیادی حول آن شکل گرفته هست.

در زمان جنگ تروا برای باز پس گرفتن هلن، بعد از یک نبرد خونین یونانی‌های تسلیم شدند و یک اسب چوبی بسیار بزرگ را به‌عنوان هدیه برای مردم تروا به‌جا گذاشتند که گرچه در درون آن چندین سرباز وجود داشتند که باعث شکست قلعه تروا شدند.

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

تصاویری از مکان های تاریخی ترکیه

گردشگران در مرکز باستان‌شناسی تروا می توانند اطلاعاتی از تاریخ ۴ هزارساله‌ی بشر به دست آورند و بازدید از این گنجینه تاریخی ترکیه بسیار خاطره‌انگیز خواهد بود. این مرکز در نزدیکی شهری چاناق‌ قلعه قرار دارد و در آنجا نیز می توانید اسب تروا راکه برای فیلم برد پیت در سال ۲۰۱۴ ساخته شده بود، دیدن کنید.

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

تمدن خاتوشا «Hattusha»

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

خاتوشا نام شهری هست که تاریخ آن به ۱۱۸۰ تا ۱۶۰۰ قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد و امپراتوری هیتی در این منطقه ایجاد شده و گسترش یافته هست. گفتنی هست که شهر مذکور در بین شام و بین‌النهرین واقع شده هست.

پایتخت امپراتوری هیتی شهر خاتوشا بود و موقعیت آن در حال حاضر نزدیک به دریای سیاه و منطقه بوگازکالا «Bogazkale» هست. از ویژگی‌های این گنجینه تاریخی ترکیه میتوان به ستون‌های سنگی اشاره کرد که از زمین بیرون آمده‌اند و توسط تعدادی دیوار‌ محافظت می شوند.

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

در این منطقه می توان دروازه‌های سنگی را دیدن کرد که به‌صورتی استادانه ساخته شده‌اند. قدم زدن در این شهر می تواند برای گردشگران بسیار دیدنی باشد و الهام‌بخش قدرتی خواهد بود که اکنون تنها در چند قطعه سنگ خلاصه شده هست.

بخشی از اشیای یافت شده در این ناحیه تا سال ۱۹۳۴ داخل موزه‌ پرگامون کشور آلمان نگه داری شده و ‏قطعه‌ای که مجسمه ابولهول نامیده میشود، به موزه استانبول انتقال داده شده هست. گرچه بعد از ‏مذاکرات فشرده دولت توانست اشیا باقیمانده را نیز وارد کشور کرده و به موزه بوغازکوی در بیرون ‏خرابه‌های خاتوشا منتقل کند.‏

شهر افسوس «Ephesus»

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

ویرانه‌های باقیمانده از شهر باستانی افسوس یکی از با ارزش‌ترین و بزرگ‌ترین آلبوم‌های به‌جا مانده از دوران امپراطوری رم شرقی و یونانی‌های باستان در ترکیه هست.

این شهر یکی دیگر از شهر‌های تاریخی ترکیه هست که تاریخ تولید آن به زمان‌های بسیار دوری بازمی‌گردد. این گنجینه تاریخی ترکیه در اوایل سال ۱۵۰۰ قبل از میلاد، به‌عنوان پایتخت پادشاهی آرزاوا «Arzawa» مورداستفاده قرار می گرفت و سپس تحت بازرسی یونان در‌آمده هست.

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

عکس هایی از مکان های تاریخی ترکیه

تعداد زیادی از سازه‌هایی که اکنون در این شهر باقی مانده هست، مربوط به دوره یونانی‌ها می شود که این دوره از سال ۱۲۹ شروع شد. معبد آرتمیس، یکی از عجایب هفتگانه نیز در این شهر قرار گرفته هست.

گفتنی هست که افسوس در دوران باستان یکی از شهر‌های بزرگ امپراتوری رم به شمار می‌رفت. این شهر زادگاه «پولس» و «یوحنای قدیس» هست و از ویژگی‌های آن می توان به متون مسیحی اشاره کرد.

در حال حاضر اصلی‌ترین جاذبه‌های تاریخی شهر افسوس شامل کتابخانه سلسوس «Celsus»، تئاتر بزرگ، قصر سلطنتی St.John و موزه باستانشناسی افسوس می شود.

کوه نمرود «Nemrut»

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

کوه نمرود، یکی از مقاصد تاریخی در ترکیه هست. این کوه، در ۴۰ کیلومتری شمال کاهتا «Kahta» واقع شده هست. این کوه نشان‌دهنده تمدنی از امپراطوری کومانژ هست و در ارتفاع ۵۰ متری این کوه، مجسمه‌هایی غول پیکر به شکل چهره انسان می بینیم.

گرچه اشکالی به شکل حیوانات هم می‌ینیم. این مجسمه‌ها ترکیبی از اساطیر یونانی، ایرانی و ارمنی میباشند و متاسفانه در قبل به دست عده‌ای تخریب شده‌اند و اکنون تنها سرهای آنها باقی مانده هست.

گفته میشود که آنتیوخوس این مجسمه‌ها را برای محافظت از مقبره‌اش در این مکان ساخته هست.

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

مکان های تاریخی ترکیه

این گنجینه تاریخی ترکیه یکی از آثار منحصر به فرد هست که تقریبا هیچ کجا اثری مثل آن دیده نشده هست. برای تولید چنین مجسمه‌های غول پیکری از تکنولوژی پیچیده‌ای بهرهگیری شده هست.

هنگامی که شاه آنتیوخوس، برای مقابله با فشار رومی‌ها شروع به جنگ با دزدان دریایی Cilicia کرد و توانست شر آنها را از منطقه دور کند؛ در آن زمان و در آن منطقه صاحب اختیار گردید.

به همین علت هم مجسمه شاه آنتیوخوس را به صورت مردی جوان با تاج طراحی کرده‌اند که کاملا متمایز با چهره‌های دیگر در کوهستان هست.

چاتال‌ هویوک «Çatalhöyük»

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

چاتال هویوک یا دژ خاکی، منطقه‌ی تاریخی بزرگی متعلق به ‏‎۷۵۰۰‎‏ تا ‏‎۵۷۰۰‎‏ سال پیش از میلاد در ‏دشت قونیه هست که در سال ‏‎۲۰۱۲‎‏ به لیست میراث جهانی ‏یونسکو راه یافته و ارزش تاریخی بسیار بالایی دارد. این سایت طی اکتشافات باستان‌شناسی در سال ‏‎۱۹۵۰‎‎‏ کشف گردید و سپس این مکان بعنوان بزرگ‌ترین اثر دوره‌ی نوسنگی شناخته شد.‏

اکتشافات مشهور این سایت شامل چندین کتیبه و سنگ‌نوشته‌ و نقاشی‌های حیواناتی چون گوزن بر ‏روی سنگ و نیز چند مجسمه از جمله مجسمه دو شیر روبروی هم یا مجسمه‌ی خدای نشسته در ‏کنار دو گربه‌سان هست.‏ از نظر اندازه و پیچیدگی چاتال هیوک با هیچ محوطه دیگری در جهان قابل مقایسه نیست.

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

گفته میشود در قبل در این منطقه افرادی زندگی می کردند که از طریق شکار زندگی خود را می‌گذراندند. مدتی بعد این منطقه تبدیل به یک روستای دائمی شده و سپس چندین روستا و در نهایت یک شهر در آن به وجود آمده هست. چاتال‌هویوک یکی از قدیمی‌ترین مکان‌هایی هست که تاکنون کشف شده و در نزدیکی قونیه در جنوب ترکیه قرار دارد.

به نظر میرسد که این گنجینه تاریخی ترکیه ساختاری خوابگاهی و شبیه به لانه زنبور داشته هست و گفته می شود که حدود ۱۰ هزار نفر در آن زندگی میکردند. این میزان از جمعیت برای یک شهر نخست، دیدنی و گرچه عجیب هست.

تپه‌ی گوبکلی «Göbekli»

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

تپه‌ی گوبکلی یک مکان باستان‌شناسی هست که در حدود ۱۰ کیلومتری شانلی‌اورفه واقع در جنوب ترکیه قرار دارد. قدمت این سازه‌ی عظیم سنگی حجاری شده که قدیمی‌ترین نیایشگاه شناخته شده‌ی جهان نیز محسوب میشود به حدود ۱۱ هزارسال پیش باز میگردد. حفاری‎ها و بررسی‎های اکثر مشخص نمود که این حکاکی‎ها توسط سنگ تراش‎هایی ماهر و با بهرهگیری از ابزار پیشرفته درست شده‎اند.

گسترش این خبر یک حقیقت محض را تعیین کرد، یک چوپان به طور اتفاقی پیروز به کشف یکی از حیرت‌انگیزترین سازه‎های باستانی در قرن حاضر شده هست.

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

یافته‌های اکثر نشان می دهد، زمانی که این محوطه‌های سنگی ساخته می‌شدند، درون آن‌ها با خاک، سنگ و استخوان حیوانات پر می‌شد. مخروبه‌های این سازه‌ها شامل ده‌ها هزار استخوان شکسته‌ی حیوانات از جمله غزال‌ها و نیاگاو‌ها هست.

همین طور می توان یک مخزن بزرگ سنگی پیدا کرد که میتواند بیش از ۴۰ گالون مایع را درون خود نگه دارد. عمر سازه‎های این گنجینه تاریخی ترکیه ۱۲ هزار سال هست و تپه‌ی گوبکلی پیشرفته‎ترین بنای باستانی بوده و هنوز مکانی با قدمت اکثر کشف نشده هست.

ایاصوفیه «Hagia Sophia»

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

ایاصوفیه کلیسای مسیحی هست که در سال ۵۳۷ میلادی در دوره امپراطوری بیزانس ساخته شد. این کلیسا تا ۱۰۰۰ سال بزرگ ترین کلیسای جهان بود تا این که در سال ۱۴۵۳ پس از فتح استانبول به دست سلطان محمد فاتح به مسجد تبدیل شد و تا زمان اعلام جمهوری در ترکیه بارها مرمت شد.

در ابتدا به علت اندازه بسیار بزرگ این کلیسا به آن «کلیسای بزرگ» می گفتند. در سال ۴۰۳ میلادی نام آن را به «حاجیا صوفیا» که در زبان یونانی به معنی «حکمت مقدس» هست تغییر دادند.

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

پس از فتح استانبول توسط عثمانی‌ها نیز نام این گنجینه تاریخی ترکیه به «مسجد ایاصوفیه» و در زمان جمهوریت به «موزه ایاصوفیه» تغییر یافت. برای تقویت و زیباسازی بخش دورنی مسجد ایاصوفیه از ستون‌های معبد ویران شده آرتمیس که یکی از عجایب هفتگانه جهان هست بهرهگیری شده هست. همین طور بخشی از مصالح ساختمانی این بنا نیز به احتمال چندان از محوطه باستانی بعلبک سوریه به این منطقه آورده شده هست. مصطفی کمال آتاتورک که ترکیه امروزی را در سال ۱۹۲۳ تاسیس کرد در سال ۱۹۳۴ کلیسای جامع سابق و مسجد فعلی را به موزه تبدیل کرد.

شهر بورسا «Bursa»

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

بورسا یک کلان‌شهر و چهارمین شهر بزرگ ترکیه هست که در نزدیکی آنکارا و دریای مرمره قرار دارد و مرکز تولد حکومت عثمانی به شمار میرود ، نام این شهر از نام یونانی پروسا آمده و این شهر به علت وجود فضاهای سبز بسیار چندان به بورسای سبز مشهور می‌باشد. گفتنی هست که اورخان غازی یکی از پادشاهان عثمانی در این شهر دفن شده هست.

یک روستای کوچک نیز در دره رودخانه قرار دارد که “Cumalikizikk” نامیده میشود و گردشگران با قدم زدن در این روستا و سنگ‌فرش‌های آن می‌‌‌توانند حس و حالی شبیه به دوران حکومت عثمانی را تجربه کنند و گرچه این روستا سبک معماری خود را حفظ کرده هست.

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

بورسا، این گنجینه تاریخی ترکیه نخستین پایتخت سلطنت عثمانی می‌باشد، معماری عثمانی که اثرات معماری سلجوقی را پشت سر گذاشته و با هنر معماری که از طرف دولت عثمانی گسترش داده شده بود دارای مسجد‌های معروفی می‌باشد. این معماری شگفت‌انگیز در دوره‌های بعدی در ادرینه و استانبول نیز ادامه داده شده هست. اگر تصمیم دارید در زمستان به این مکان سفر کنید، بهتر هست که از پیست اسکی در کوه اولوداغ «Uludag» که در اطراف بورسا واقع شده نیز دیدن کنید.

کاپادوکیا «Cappadocia»

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

یکی دیگر از ۱۰ گنجینه تاریخی ترکیه کاپادوکیا نام دارد. نام کاپادوکیا همواره در سراسر تاریخ به خصوص در متون مسیحیان آمده هست و بعنوان محلی پر از شگفتی شناخته میشود. در اواخر عصر برنز، کاپادوکیا با نام هتی «Hatti» شناخته می‌شده هست و مرکز قلمرو هیتی‌ها در خاتوشا بوده هست. پس از پایان حکومت هیتی‌ها، در کاپادوکیا حکومت ارباب رعیتی برقرار شد و در همان زمان بود که قلعه‌هایی مستحکم در آن ساخته شد و بعد‌ها از این قلعه‌ها بعنوان مکانی برای نگه داری برده‌های خارجی بهرهگیری شد.

شهر‌های زیرمینی کاپادوکیا از عهد برنز ساخته شده‌اند اما کایماکلی، مشهور‌ترین شهر زیرزمینی هست که قدمت آن به دوران بیزانس باز‌می گردد. در آن زمان مسیحیان برای محفوظ ماندن از هجوم اعراب و ایرانیان مجبور به زندگی زیرزمینی شدند.

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

این شهر مشابه‌ی بزرگی از اتاق‌هایی زیرزمینی هست که به وسیله‌ی تونل به یکدیگر متصل شده‌اند. همین طور از هشت طبقه تشکیل شده هست که چهار طبقه‌ی آن به بازدید گردشگران اختصاص دارد. دره‌ی سرخ کاپادوکیا، خوشگل‌ترین دره‌ی کاپادوکیا هست که بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار گرفته هست. صخره‌های این دره به رنگ‌های صورتی و زرد و نارنجی میباشند. همین طور در بین صخره‌ها، باغ‌های سرسبز، تاکستان‌ها و زمین‌های کشاورزی بسیاری وجود دارد که متعلق به کشاورزان بومی میباشند. درون صخره‌ها کلیسا‌های پنهانی وجود دارد که قدمت آن‌ها به عهد بیزانس می رسد.

کلیسای سنت نیکلاس «St. Nicholas»

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

کلیسای سنت نیکلاس که امروزه در شهر دمره استان آنتالیا قرار دارد، یادگار امپراطوری بیزانس در قرن‌های ۵ تا ۱۲ میلادی بوده هست. وی پس از مرگش بعنوان قدیس حامی ملوانان و دریانوردان شناخته شد به گونه‌ای که زائران بسیاری جهت زیارت مقبره‌اش عازم این کلیسا شدند.

با گذشت زمان وی که به کمک کردن فقرا مخصوصا کودکان بسیار علاقه داشت به بابانوئل مشهور شد و امروزه وی را بابانوئل می‌نامند. این کلیسا بعد‌ها بر اثر سیل، زیر گل‌و‌لای مدفون شد و سپس بخش‌هایی از آن توسط تزار روسیه، نیکولای اول در ۱۸۶۲ بازیابی و از سال ۱۹۸۸ رسما حفاری شد.

با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید

این کلیسا بعد‌ها بر اثر سیل، زیر گل‌و‌لای مدفون شد و سپس بخش‌هایی از آن توسط تزار روسیه، نیکولای اول در ۱۸۶۲ بازیابی و از سال ۱۹۸۸ رسما حفاری شد. بعد از فوت سنت نیکلاس، کلیسایی در محل تدفین وی ساخته شد که بر اثر زلزله شدیدی نابود گشت تا این که به دستور امپراطور «یوستینیان» دوباره تجدید بنا شد.

به گزارش تالاب اگرچه یک بار دیگر بر اثر حمله اعراب تخریب گشت و در قرن هشتم دوباره ساخته شد. این تخریب‌ها و تجدید بناها چندبار دیگر تکرار شد تا جایی که شاهد این گنجینه تاریخی ترکیه هستیم.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d8%a7-%d8%ac%d8%a7%d8%b0%d8%a8%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%ab%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87-%d8%a8%db%8c%d8%b4%d8%aa%d8%b1-%d8%a2/
آخرین ویرایش: - -

 
دوشنبه 28 بهمن 1398 02:48 ق.ظ
مطالب اینترنتی - با جاذبه
های آثار باستانی ترکیه بیشتر
آشنا شوید – گردشگری http://renaudot.com
دوشنبه 21 بهمن 1398 05:15 ق.ظ
I always was interested in this topic and still am,
regards for posting.
یکشنبه 20 بهمن 1398 02:16 ق.ظ
Hey Guys:) I am ɑ financiaqlly strtapped university student
ⅽurrently studying Art аnd Desugn at Conservatoire foг Dance аnd Drama.
Ӏ am thinking of dօing skme escorting. Is it a ɡood idea?
Is it a ɡood waу of making money? I've aⅼready registered on https://glamourescorts69.com. Can anyonje at
mihanblog.com sսggest any goοd esxort companies օr directories?
xox
شنبه 19 بهمن 1398 07:19 ق.ظ
Simply a smiling visitor here to share the love (:, btw great layout.
شنبه 19 بهمن 1398 05:38 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.

I'm having black coffee, he's which has a cappuccino.
He or she is handsome. Brown hair slicked back, glasses which
fit his face, hazel eyes and the most amazing lips I've
seen. He is well-built, with incredible arms plus a chest that is
different for this sweater. We're standing in front of each other
speaking about how we live, what we'd like for future years, what we're searching for on another person.
He starts saying that she has been rejected many times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never
reject you ', I say He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I don't know. Everything happens for good reason right.
But let me know, you would not reject me, do you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, you would not mind if I kissed you at the moment?' he stated as I get better him and kiss him.

‘The very next time don't ask, do it.' I reply.

‘I like the method that you think.' , he said.

At the same time, I start scrubbing my heel bone in his leg, massaging it slowly. ‘What exactly do you like in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘Everyone loves determined women. Someone to know what they have to want. Somebody who won't say yes simply because I said yes. Someone who's not scared of trying new stuff,' he says. ‘I'm never afraid when attemping interesting things, especially on the subject of making something mroe challenging in bed ', I intimate ‘And I love females who are direct, who cut from the chase, like you simply did. Being
honest, that is a huge turn on.'
پنجشنبه 17 بهمن 1398 09:58 ق.ظ
Hey There. I discovered your weblog using msn. This is an extremely
smartly written article. I'll make sure to bookmark it and return to learn extra of your helpful info.
Thank you for the post. I will definitely comeback.
چهارشنبه 16 بهمن 1398 04:56 ب.ظ
Loving the info on this web site, you have done outstanding job on the
posts.
جمعه 11 بهمن 1398 08:11 ق.ظ
Unquestionably believe that which you said. Your favorite justification seemed to
be on the internet the easiest thing to be aware of.
I say to you, I definitely get annoyed while people
think about worries that they just don't know about.

You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing
without having side-effects , people could take a signal.

Will likely be back to get more. Thanks
چهارشنبه 9 بهمن 1398 10:00 ب.ظ
Good blog post. I absolutely love this website. Keep it up!
چهارشنبه 9 بهمن 1398 08:42 ق.ظ
I like the helpful information you supply in your
articles. I will bookmark your weblog and take a look
at again here regularly. I'm rather sure I will be informed lots of new stuff proper here!
Best of luck for the next!
یکشنبه 29 دی 1398 05:44 ق.ظ
Hi would you mind sharing which blog platform
you're working with? I'm looking to start my own blog in the near future but I'm having a tough time making
a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I'm looking for something completely
unique. P.S Sorry for being off-topic but I had to ask!
پنجشنبه 26 دی 1398 08:06 ب.ظ
I like looking at your web site. Thanks a ton!
http://bkproma.it/ http://lumparland.com/ http://lumparland.com/ http://bloggg.org/ http://zwickausuche.de/
پنجشنبه 26 دی 1398 04:39 ب.ظ
Great looking web site. Presume you did a bunch of your very own html coding.

http://lumparland.com/ http://nl.testosteron.space/ http://umbb-handball.fr/ http://es.t-booster.org/ http://it.t-booster2020.com/
پنجشنبه 26 دی 1398 03:22 ق.ظ
Appreciate it! This is definitely an great website.

http://comefareingrandireilpeneit.ovh/ http://lumparland.com/ http://newtargetgroup.it/ http://zwickausuche.de/ http://umbb-handball.fr/
سه شنبه 24 دی 1398 05:00 ب.ظ
Surprisingly individual pleasant site. Huge info offered on few clicks.

http://dearjoy.fr/ http://musclemass.space/ http://mts47.fr/ http://azizapublishing.com/ http://musclemass.space/
جمعه 20 دی 1398 12:31 ب.ظ
I am doing some Christmas shopping ɑnd was wonderring ᴡhether
аnyone at mihanblog.ϲom has սsed Peaches аnd Screams
UK (https://peachesandscreams.co.uk) bеfore? І totally love tһeir
Seven 'til Midnight Underwired Red Wine Body Set Tһanks іn advance :D
سه شنبه 17 دی 1398 10:02 ق.ظ
The most effective man is usually the grooms most trustworthy and faithful pal or relative.
The best man is usually the grooms most reliable and faithful pal or relative.
The ushers often is the grooms brothers, cousin, or finest
pals, or brothers and close kinfolk of the bride. Responsibilities of the best Man Before the marriage, he -
pays for his own attire, bought or rented. May give the envelope to the officiant earlier than the ceremony.
Throughout the ceremony, he - is not part of the processional
but enters with the groom, standing behind the
groom and barely to the left. After the ceremony,
he - instantly serves as one of many witnesses in signing the wedding license.
At the reception, he - does not stand within the receiving line except he can be the father of the groom.

After the reception, he - promptly returns each
his and the grooms rented formal wear to the appropriate location.
دوشنبه 16 دی 1398 03:28 ب.ظ
Keeр on ᴡriting, great job!
شنبه 14 دی 1398 09:40 ق.ظ
Keep up the great work and generating the group!
https://www.telewizjazary.pl https://ekutno.pl https://ibielsk.pl https://www.tc.ciechanow.pl extract weight
شنبه 14 دی 1398 06:45 ق.ظ
Would anyone recommend Peaches and Screams UK (https://peachesandscreams.co.uk) fоr saucy Christmas gifts?
Ι totally love tһeir Colorful Mesh ɑnd Lace Babydoll Տet
Tһanks :)
جمعه 13 دی 1398 02:42 ق.ظ
You actually make it seem so easy with your
presentation but I find this matter to be actually something which
I think I would never understand. It seems too complex and extremely broad for me.
I am looking forward for your next post, I will try to get the hang
of it!
سه شنبه 10 دی 1398 05:57 ب.ظ
Glad to be one of many visitants on this awful internet site :D.
شنبه 7 دی 1398 11:53 ب.ظ
I am doing sοme Christmas shopping and wass wondering ԝhether ɑnyone ɑt mihanblog.сom hhas useɗ Peaches annd Screams UK (https://peachesandscreams.co.uk) Ƅefore?
І totally lve their Push-Up Nude Srapless ɑnd Backless Bra Tһanks in advance :
D
سه شنبه 3 دی 1398 11:35 ب.ظ
I am sure this post has touched all the internet users, its really really pleasant
post on building up new web site.
جمعه 29 آذر 1398 06:51 ب.ظ
With thanks for sharing your superb websites.
http://tabletkinapotencje2017.ovh/ http://penisverlangerung-pillen-de.eu/Penilux-Gel.html http://centroozanam.it/ http://commentfairpousserlescheveux.ovh/ http://pastillasparaaumentarmasamuscular.eu/testogen.html
چهارشنبه 27 آذر 1398 07:30 ق.ظ
Wow because this is great work! Congrats and keep it up.

http://alargamiento-de-pene.eu/vigrx.html http://pillole-per-pene-it.eu/turbomaxblue.html http://machinalansu.pl/wplyw-aloesu-na-tradzik/ http://intecum.fr/somatodrol.html http://prodottiperlacadutadeicapelli.com/melancor.html
دوشنبه 25 آذر 1398 10:40 ق.ظ
Whoa, this is a good webpage.
prosecco deseo diverse forme di pene extension capelli cheratina socap pisellini
primavera findus ricostruzione unghie con cartina metodo monofasico
یکشنبه 3 آذر 1398 09:21 ق.ظ
Good Morning evеrybody ɑt mihanblog.com, we aгe in the process of takіng oon sοme new reviewers whho ѡould ⅼike tⲟ try out аnd review оur CBD range includeing CBD Syrup.
Іf interеsted, please contact me on https://vapelifemag.com
دوشنبه 20 آبان 1398 02:55 ق.ظ
I am the head web developer ffor thee Emaail Extractor
ɑnd Online Search Engine Harvester by Creative Bear Tech. Ӏ believe tһаt yyou and
your site mihanblog.сom wоuld really benefit from it.
Essentially, thіѕ search engine scaper hаѕ the functionality to harvest mɑny off
the popular search engines, like Google, Bing, AOL,
Yandex together witһ social network sites channels ⅼike Facebook, Instagram,
Twitter, LinkedIn, Yellow Ⲣages, Google Maps ɑnd a wһole lot more.
I imaginhe іt wilⅼ be much easier if ʏou go tһrough
tһe completе mаnual at https://blockchainlifemag.com/2019/05/21/guide-email-extractor-and-search-engine-scraper-by-creative-bear-tech. Thee ϲomputer software
is not offijcial yеt, Ƅut riցht afteг it is, itt wwill be reɑdily avɑilable οn https://creativebeartech.com

We're currently beta testing tһe program аnd searching for a
beta tester and software reviewers јust liқe the ones оn on mihanblog.cօm.
You will receive tһe fulⅼ licence key for the computer
software and can even scrape B2B contact details fⲟr your
own sector. If іnterested, ρlease ցive mme а shout on Facebook https://www.facebook.com/Creative-Bear-Tech-2284249764963533/or ϳust respond tο
this thread.
یکشنبه 19 آبان 1398 04:00 ب.ظ
مطالب اینترنتی - با جاذبه های آثار باستانی ترکیه بیشتر آشنا شوید
– گردشگری https://greatwall-paper.blogspot.com/2019/10/informasi-seputaran-togel-hongkong.html
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو